Czech English German Russian

10 praktických rad

1. Rozměry skříně:

 • Výška – max. 280 cm. V případě vyšších bytů doporučujeme vestavbu řešit nástavcem. Deskový materiál je vyráběn v rozměrech 280 x 207 cm.
 • Šířka – prakticky neomezená. Šířku jednoho modulu doporučujeme minimálně cca 50 cm a maximálně cca 100 - 110 cm. U knihoven a archivních skříni by maximální šířka neměla přesahovat cca 60 cm - vzhledem k váze knih, papíru, šanonů atd.
 • Hloubka - u šatních skříní s posuvnými dveřmi je optimální hloubka 65 – 70 cm. Od celkové hloubky je totiž nutno odečíst 8 – 10 cm na posuvné dveře. V případě dveří s klasickým pantem je dostatečnou hloubkou 60 cm.

2. Materiály:

Dýha nebo lamino? Vzhledem k cenovému rozdílu a kvalitě současně používaných materiálů doporučujeme lamino (LTD). U mnoha dekorů je vzhledový rozdíl mezi těmito materiály téměř k nepoznání. Výrobci LTD neustále nabízejí nové a nové dekory, které odpovídají světovým módním trendům v nábytku.

Momentálně Vám můžeme nabídnout cca 300 dekorů LTD, a to výrobci dýhovaných desek nedokážou!


3. Rámy posuvných dveří:

Ocelové nebo hliníkové? Jednoznačně hliníkové. Garantují tichý posun posuvných dveří a delší životnost. Vypadají moderně a elegantně.

Nabízejí větší technologické možnosti - např. dají se ohýbat, což je možné použít u horizontálního dělení, které lze tvarovat např. do vlnitého tvaru.

Naše firma dokáže nabídnout posuvné dveře pro vestavěné skříně v hliníkovém rámu za ceny, za které ostatní výrobci nabízí méně kvalitní ocelové rámy!

4. Jak porovnávat cenové nabídky?

 • Vždy porovnejte konečnou cenu a ne výši slevy. Někdy konečná cena bez slevy může být nižší, než ta s 30 % slevou.
 • Je třeba si dávat také pozor, zdali se cenové nabídky vztahují na skříně ve stejném provedení - pokud požadujete u skříně strop, dno a také hliníkový rám u dveří, je třeba porovnávat pouze cenové nabídky zahrnující tyto parametry a materiály. Pokud Vám někdo vnucuje jiné řešení, může to znamenat, že není schopen Váš požadavek realizovat a snaží se přijít na jiné, často levnější a méně kvalitní provedení.
 • Pokud porovnáváte 5 - 6 cenových nabídek, kdy většina se pohybuje v rozmezí např. 30 - 35 tis. Kč a jedna vychází na 24 tis. Kč, měli byste se zamyslet, proč je mezi ostatními nabídkami a touto jedinou tak velký cenový rozdíl, a zdali Vám stojí za to takový riskantní pokus podstoupit.

5. Jak sestavit vlastní novou skříň?

V případě klasické šatní nebo policové skříně se prosím inspirujte našimi hotovými moduly. Jedná se o nejčastěji používané kombinace šatních tyčí, polic, zásuvek a košů.

Samozřejmě je můžete libovolně kombinovat a rozměry skříně upravovat Můžete také přidat nebo ubrat počet polic a jednotlivé moduly svisle dělit.

Tyto moduly zvolilo už před Vámi tisíce spokojených zákazníků.


6. Jaká je doporučena šířka dveří?

Minimum: Vzhledem k zajištění stability by šířka posuvných dveří neměla být menší než 45 – 50 cm.
Maximum: Pro standardní provedení doporučujeme maximální šířku 120 cm. Pro širší dveře, např. 160 cm, je třeba počítat s mohutnějším rámem a větší celkovou váhou dveří. Je to velmi nestandardní rozměr a je důležité se ujistit, zda je možné tak velký komponent dopravit na místo montáže (je třeba vzít v úvahu šířku výtahu, číslo poschodí, počet záhybů chodeb v budově atd.)

Pro dveře s výplní typu lacobel, matelac, connex a ostatní skla doporučujeme maximální šířku 80 cm. Tabule skla mívají rozměr 255 cm (výška) x 160 cm (šířka). Šířka dveří do 80 cm umožňuje z jedné tabule vyrobit dvoje dveře. U šířky dveří jako např. 85 cm je potřeba použít celou tabuli 255 x 160 cm, což jednoznačně navýší cenu.

7. Jak zvolit správného dodavatele?

Toto rozhodnutí necháme na Vás. Nechceme Vás „nechtěně“ navádět na naši společnost.

Doporučujeme zvolit firmu, která nabízí velký výběr materiálů a má vlastní vzorkovou prodejnu nebo studio. Právě tam můžete na vlastní oči posoudit kvalitu nabízených výrobků a v případě nutnosti můžete nejen telefonicky či e-mailem, ale i osobně vše dořešit se zaměstnancem firmy.

Pokud zvolíte firmu Sten s.r.o., máte jistotu, že jste se obrátili na zkušeného partnera, který nabízí své výrobky ve výborné kvalitě za opravdu nízké ceny. K tomu poskytujeme téměř neomezenou škálu materiálů pro výrobu vestavěných skříní, posuvných dveří a kuchyní na míru.


Vestavěná skřín do kuchyně

8. Nejčastější chyby.

 • Pokud nejste omezeni prostorem, volte spíše větší hloubku skříně, např. 70 nebo dokonce 75 cm (optimální minimum je 65 cm). Menší hloubka skříně s posuvnými dveřmi na ramínka (např. 55 cm) vyžaduje neustálou pozornost při zavírání dveří. Dokonce se může stát, že by posuvné dveře při otevírání či zavírání utrhly knoflík u rukávu, který bude mít tendenci vyčnívat ze skříně.
 • Nenechte se zcela na 100 % ovlivnit prodejcem s výběrem materiálu, ale dejte také na vlastní vkus a osobní dojem. Ta skříň je přece pro Vás a Vy se na ni budete dennodenně dívat.
 • Nešetřete na materiálu, pokud máte křivou podlahu a strop. Skříň nemusí mít stropní desku a dno v případě, že rozdíl mezi výškou skříně na jedné a druhé straně nepřesahuje 5-10 mm. V opačném případě mohou nastat problémy s posuvem dveří.

9. Jak rychle pořídit vestavěnou skříň?

 • Změřte obyčejným metrem šířku a výšku prostoru, ve kterém chcete novou skříň umístit.
 • Stanovte optimální hloubku – pro šatní skříň s tyčí na ramínka doporučujeme cca 65 cm.
 • Připravte si obecný seznam věcí, které do skříní chcete ukládat.
 • Nechte si udělat předběžnou kalkulaci a 3D počítačový návrh.
 • Nyní Vám zbývá objednat si závazné zaměření a podepsat objednávku.

10. Rádi Vám pomůžeme, kontaktujte nás:

Vyjádření našich klientů

Kontaktujte nás, zastavte se...

STEN spol. s r.o.

: 261 58 868
DIČ: CZ261 58 868
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, v oddíle C, vložce č. 75507.

Vzorková prodejna

Seifertova 85
130 00 Praha 3
222 541 223
739 126 464
info@sten-skrine.cz Domluvte si prosím schůzku předem, abychom se Vám mohli věnovat na 100%.

Otevírací doba

Po: 10.00 - 19.00
Út - Čt: 10.00 - 18.00
: 10.00 - 17.00
V době od 13.00 - 13.30 jsou naši pracovníci na obědové pauze.